Ako vybrať ten správny kočík pre Vaše dieťa?

Detský kočík je veľmi dôležitým doplnkom na to, aby sa dieťa dostalo z domova na rozličné miesta a zase späť. Je nevyhnutné zvoliť najlepší kočík, ktorý je bezpečný a pohodlný pre dieťa aj pre rodičov.

Prehľadávanie webových stránok a hľadanie hodnotných informácií je často náročné, či už ide o hľadanie ideálneho kočíka alebo informácií o realizácii interiérov. Čítanie recenzií kočíkov a rôznych spoločností môže byť často skreslené. Prinášame vám niekoľko stratégií na skúmanie recenzií kočíkov a spôsobov, ako vybrať ten pravý pre vaše dieťa:

1. Aký typ detského kočíka potrebujete?

Na aké činnosti budete kočík používať? Budete ho využívať každý deň alebo iba príležitostne? Budete ho používať na prechádzky, beh alebo cestovanie? V závislosti od úrovne aktivity si môžete vybrať ľahký kočík, športový kočík na beh alebo iný. Ak máte dve batoľatá, možno budete potrebovať dvojitý kočík. Niekedy je najlepšie mať viac ako jeden kočík.

2. Aký druh kočíka zvládnete?

Aj keď je skvelé mať multifunkčný kočík, pozrite sa tiež na veľkosť a hmotnosť kočíka. Niektoré kočíky sú veľké a objemné a menšie, slabšie osoby s nimi môžu mať ťažšie manévrovanie pri vstupe a výstupe z auta, ako aj pri nákupoch. Skontrolujte tiež to, či sa kočík ľahko zmestí do kufra vášho vozidla.

3. Rozhodnite sa pre cenové rozpätie

Kočíky sa pohybujú v rozmedzí od desiatok až stoviek eur, ale vopred sa rozhodnite, koľko môžete minúť. Existujú samozrejme cenovo dostupnejšie kočíky, ale nemusia mať všetky možnosti, ktoré budete potrebovať. Prezeranie rôznych stránok s kočíkmi je dobré na porovnávanie cien a zisťovanie spätných väzieb od kupujúcich…

4. Ako nájsť dobrý web

Existuje mnoho stránok, ktoré poskytujú informácie o kočíkoch. Musíte však hľadať stránky ponúkajúce objektívne informácie. Zahŕňajú stránky informácie uverejnené iba webovou lokalitou alebo výrobcom?  Vyhľadajte webové stránky ponúkajúce komentáre od tých, ktorí kočíky skutočne kúpili, a prečítajte si ich názory.

Pred nákupom ďalšieho kočíka nezabudnite vziať do úvahy potreby vášho dieťaťa. Keďže váš kočík bude pravdepodobne s vami už niekoľko rokov, je nevyhnutná správna voľba.