Šesť Slovákov, ktorí odštartovali aktuálnu sezónu v NHL

Je smutne známym faktom, že počet slovenských hokejistov v najprestížnejšej hokejovej lige dlhodobo klesá. Aktuálnu sezónu ich začalo iba šesť. Takmer iste sa k nim postupne pridajú liečiaci sa Gáborík, Sekera či Jurčo a niektorí hráči z nižších zámorských súťaží, stále je to ale málo. O to viac si treba pripomenúť tých, čo zostali.

Zdeno Chára

Rodák z Trenčína je slovenskou stálicou v NHL. Tento špičkový obranca si svojimi výkonmi vyslúžil kapitánske „céčko“ v klube Boston Bruins. Je držiteľom prestížnej Norris Trophy a je známy aj ako najvyšší hráč v histórii NHL.

Jaroslav Halák

Spoluhráčom Zdena Cháru v Bostone sa stal aj Bratislavčan Jaro Halák. Aktuálnu sezónu NHL odštartoval ako jediný slovenský brankár, my však veríme, že už čoskoro sa k nemu natrvalo pridá aj Peter Budaj, ktorý už má tiež skúsenosti s NHL.

Tomáš Tatar

Ďalším slovenským hokejistom, ktorý pred sezónou zmenil dres, je Tomáš Tatar. Šikovného útočníka získal historicky najúspešnejší klub v NHL – Montreal Canadiens. Prestup do kanadského tímu berie ako veľkú profesionálnu výzvu.

Richard Pánik

Pevné miesto v NHL má aj martinský odchovanec Richard Pánik. Jedno z našich najlepších krídiel oblieka dres klubu Arizona Coyotes, ale v minulosti hral aj za Toronto či Tampu Bay.

Martin Marinčin

Ďalším slovenským obrancom v NHL je Košičan Martin Marinčin. Hrá za Toronto Maple Leafs, takže sa môžeme tešiť na jeho súboje s Tomášom Tatarom vo veľkom kanadskom derby.

Marko Daňo

Syn známeho hokejistu Jozefa Daňa hrá takisto za kanadský klub, ale pre zmenu za Winnipeg Jets. Držíme mu palce, aby sa mu vyhýbali zranenia a udržal sa v základnej zostave počas celej sezóny.

Súčasní hokejisti pôsobiaci v NHL sú pre naše mladé talenty vzorom. Sledujú ich výkony, fandia, zberajú ich hokejové kartičky a iné suveníry, ktoré zdobia ich vitrínky alebo drevené stolíky. Veríme, že čoskoro ich budú v úspešnej dráhe za morom nasledovať a našich hokejistov v NHL bude znovu viac.